بیانیه‌ دانشگاه فنی و حرفه‌ای در هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم و اهانت به مسلمانان در سوئد

۱۰ تیر ۱۴۰۲ | ۱۳:۴۰ کد : ۶۸۰۵ اخبار و رویدادها اخبار دانشگاه ملی مهارت
تعداد بازدید:۴۲۱

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ
همانا ما خود قرآن را نازل کردیم و قطعاً ما خود آن را نگاه داریم. (سوره حجر آیه 9)
 
بار دیگر بهانه آزادی بیان در اندیشه‌های غربی، باورهای الهی مسلمانان را نشانه گرفت و دولت سوئد با صدور مجوز، زمینه اقدامی نسنجیده  برای به  آتش کشیدن قرآن کریم و هتک حرمت به ساحت مقدس این کتاب آسمانی را فراهم کرد.
اکنون که گردهمایی امت اسلامی در کنگره میلیونی حج ابراهیمی گواه پایبندی به مقدسات دین مبین اسلام است، این گونه اقدامات، همدلی و وحدت امت اسلامی را بیش از پیش، مستحکم‌تر خواهد کرد.
مردم مؤمن و مسلمان ما همواره در کنار دیگر مسلمانان جهان، هر گونه اهانتی به کلام الله را هرگز برنتابیده و اعلام برائت می‌نماید. بروز چنین اعمال و رفتاهای لجام‌گسیخته، برگرفته از اهداف پلید صهیونیسم و امپریالیسم جهانی است که همواره اعتقادات مسلمانان و وحدت مردم جهان اسلام را نشانه می‌روند.
امت اسلامی، پیروان ادیان الهی، آزادگان و آزاد‌ندیشان جهان وظیفه دارند تا در برابر چنین اعمال نابخردانه‌ای، بی‌تفاوت نباشند و با محکومیت آن، از عاملان اینگونه رفتارها اعلام برائت نمایند.
 دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ضمن محکوم کردن قرآن‌سوزی و این قبیل افراطی‌گری‌های  متحجرانه و نخ‌نما، عذرخواهی رسمی و پاسخگویی مسئولانه دولت سوئد، همچنین مجازات عامل یا عاملان این اقدام قبیح و شنیع را خواستار است.

 اداره‌کل روابط عمومی دانشگاه


نظر شما :