معاون آموزشی وزارت علوم در کنگره آموزش هدفمند: رشته‌های درخواست‌شده دانشگاه‌ها از امسال باید پیوست اشتغال داشته باشند

۱۰ تیر ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۶ کد : ۶۸۰۰ اخبار دانشگاه ملی مهارت
تعداد بازدید:۳۲۲
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: رشته‌هایی که از امسال درخواست می‌شوند باید پیوست اشتغال داشته باشند، چرا که حق دانشجو این است که پس از دانش‌آموختگی حتما وارد بازار کار شود و می‌توان در این زمینه شیوه‌نامه دقیقی تعیین کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی دانشگاه به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، قاسم عموعابدینی در همایش کنگره ملی آموزش هدفمند، مهارتی و نیازمحور با حضور وزیر علوم و معاونان وزارت علوم و برخی مسئولان دانشگاهی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: جریان آموزش هدفمند در راستای مهارت محوری است و باید در تمام دانشگاه ها برای تمام مقاطع انجام شود.

وی افزود: در هیئت جذب بیش از نیمی از مصاحبه‌شوندگان رد می‌شوند و در ارشد و دکتری نیز وضعیت همین است، آرزوی ما در وزارت علوم این است که در دفترچه کنکور مقابل تمام رشته ها ذکر شود که آن رشته حتما هدفمند است و منتهی به شغل می‌شود.

عموعابدینی تأکید کرد: وظیفه دانشگاه‌ها تربیت انسان فهیم، خردمند و توانمند است تا بتواند شغل‌های موجود را احراز کند.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: بسیاری از رشته‌ها را بررسی کردیم و آن‌هایی که شغل نداشتند را کمرنگ کردیم و در نهایت از دفترچه کنکور امسال حذف شدند و این حق دانشجو است که پس از دانش‌آموختگی حتما وارد بازار کار شود.

عموعابدینی تصریح کرد: رشته‌هایی که از امسال درخواست می‌شوند باید پیوست اشتغال داشته باشند و می‌توان به شیوه‌نامه بسیار ارزشمند و دقیقی در این زمینه دست یافت.


نظر شما :